العربية | ENG

ERSA, tüm faaliyetlerini, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kalite belgeleri çerçevesinde sürdürmektedir.

 

1.648 konut ve 8.000 m2 ticari ünitesiyle ER-SA İNŞAAT, 2012 yılında SAMSUN TOWERS’ı Esenyurt’ta hayata geçirmiştir. Yapımı tamamlanan ARNAVUTKÖY-TAŞOLUK BAHÇELİ KONUTLARI da 103 villa ile hizmete açılmıştır.

Taahhüt projelerinde de çok önemli deneyime sahip olan ER-SA, AVRUPA BİRLİĞİ KOORDİNASYON MERKEZİ (İstanbul – Karaköy) – ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İSTANBUL İL MÜDÜRLÜĞÜ KONFERANS SALONLARI (İstanbul – Beşiktaş) – TRAKYA ÇATALCA DOĞA ve TURİZM KORUMA UYGULAMA PROJELERİ - TÜRKTELEKOM BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ NOK MERKEZLERİ (Ankara – Trabzon – Erzurum – Ordu) TOPLU KONUT ve ÇARŞI BİRİMLERİ (İstanbul Hadımköy) SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ 0-2 YAŞ YENİDOĞAN ÜNİTELERİ (İstanbul –Bahçelievler) ve ÇEVRE DÜZENLEMELERİ projelerini tamamlamış olup, inşaatlarına devam etmektedir. İnşaat sektöründe gerçekleştirdiği farklı konseptlerdeki projeleriyle kusursuzluğu hedef alan ER-SA, pazar analizleri, fizibilite ve mimari seçimlerin yanı sıra finansman modelleri de geliştirmektedir. İnşa ettiği tüm konut projelerinde yaşama değer katmak amacı ile standartları daha da yükselten ER-SA, kamu projelerinde de kalitesi ve teknolojisi ile topluma hizmet edecek mekanlar inşa etmektedir. İnşaatı yaşama kazandıran ER-SA, rezidans, alışveriş ve yaşam merkezleri, nitelikli kamu binaları, sanayi tesisleri gibi birçok projeyi Türkiye'ye ve dünyaya kazandırmanın gururunu yaşamaktadır.

Helim KURT - ER-SA İNŞAAT Yönetim Kurulu Başkanı

 
1967 yılında Samsun Bafra”da doğdu.İlk ,Orta ve Lise tahsilini Bafra”da tamamladı.Uludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik Fakültesi”nden İnşaat mühendisi  diploması aldıktan sonra 1 yıl özel bir şirkette mühendis olarak çalıştı.1992-1993 yıllarında M.S.B Ankara İnşaat Emlak Daire Başkanlığı”nda askerlik görevini tamamladı.1993 yıllarında Arnavutköy”de Mühendislik Hizmetleri yapmak üzere ofis açtı.20 yıldır da Mühendislik ve Müteahhitlik hizmetleri yapmaktadır.1994 yılında ER-SA İNŞAAT”ı kurdu müteahhitlik firmasıyla sanayi ve konut inşaatları yaparak iş yaşamına başladı.
 
1994 yılında ER-SA İNŞAAT” ı kuran Helim KURT, . 1994-2004 yılları arasında Aktif Parti yöneticiliği yaptı.2004 yılında yerel seçimlerde Ak Parti Gaziosmanpaşa bölgesinden İl Genel Meclis üyesi oldu.2 yıl İl Özel İdaresi İl Daimi Encümeni olarak görev yaptı.Bir yıl Avrupa Birliği Komisyon üyeliği görevinde bulundu.2007-2008 sezonunda SAMSUNSPOR yönetim kurulu üyeliği yaptı.2009 yılında SAYSİAD Genel Başkanlığı yapmıştır.İstanbul Aydın Üniversitesi Kentsel Tasarım 2012 Yüksek Lisansıyla, İnşaat sektöründe kalite çıtasını hep daha yükseklere taşımayı misyon edindi.Sektörde markalaşmanın öncülüğünü üstlenen Helim KURT,imza attığı 2500 adet projeyle ER-SA İNŞAAT”ı marka haline getirdi.
 
California Los Angeles USA de World Consumer Academy tarafından Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu nun Desteği ile gerçekleştirilen 2012 Dünya Kalite Zirvesin de ER-SA İnşaat ın SAMSUN TOWERS projesi TÜKETİCİ KALİTE ödülüne Layık Görülmüştür Yaklaşık 20 yıldır iş yaşamında birçok başarıya damgasını vuran Helim KURT,inşaat sektörünün yanı sıra turizm ve hizmet alanlarında da faaliyet gösteren firmaların kuruculuğunu üstlenmiştir.
E-Bülten Kayıt Olun Haberleri Alın